در این مقاله سعی بر صحبت  پیرامون بگ های تبلیغاتی نانوون و مصرف آن در اروپا علی الخصوص انگلستان و نگاهی به قیمت و آینده ی این محصول داریم.

ساک های پارچه ای که قابلیت چندین بار استفاده را دارند در انگلستان به عنوان ساک هایی برای زندگی معروف هستند و جایگزین ساک های کاغذی و نایلونی می باشند که اغلب  از جنس  کنواس یا مواد مصنوعی بافته شده هستند. درمقابل پلاستیک هایی که بعد از یک بار مصرف دور انداخته می شوند٬ بهره وری اقتصادی پایین تری در مقایسه با  این محصول نیز دارند. شاپینگ بگ های تبلیغاتی قابلیت استفاده های متعددی از جمله در سوپر مارکت ها- لباس فروشی ها- هایپرمارکت ها و تمامی فروشگاه هایی که  کالایی قابل حمل  برای  اشخاص را عرضه می نمایند دارد.

در انگلستان این ساک ها پارچه ای به قیمت بسیار جزیی ۱۰ پنی و یا به صورت مجانی درقبال  خرید کالا عرضه می گردد. بگ های نانوون بسیار با دوام و استاندارد است. بدین معنی که  می توانید بارها و بارها از آن استفاده نمایید. با توجه به تغییرات نگران کننده گرمایش زمین رسالت اصلی این محصول  دوستدار بودن محیط زیست و تجدید پذیری آن است.

این محصول به طور طبیعی تجزیه و بازیافت شده و بیشترین انگیزه ای که به دوستداران محیط زیست می دهند آن است که خسارت و ضرری به زمین وارد نمی کند.

شکل ظاهری ساک های تبلیغاتی چندبار مصرف اغلب متفاوت است. درApril 2012مارک اند اسپنسر از این محصول به صورت مجانی برای مشتریان استفاده کرد.

در سال های ۱۹۸۰و۱۹۹۰ کیسه های نایلونی پلی پروپیلن برای خرید مایحتاج روزانه در مغازه ها رشد و پیشرفت چشمگیری داشت و جایگزین بسته های کاغذی شدند.

در سال ۱۹۹۰ دولت ها در برخی کشورهای صنعتی شروع به اخذ مالیات در قسمت تولید و توزیع نایلون های تبلیغاتی کردند و از آن زمان تبلیغات مارک های بزرگ برای متوقف کردن  استفاده از نایلون های پلاستیکی که خسارت های جبران نا پذیری به محیط زیست وارد می کنند شروع شد.